>>> Zgarnij do 50% rabatu na zajęcia semestralne nauki i doskonalenia pływania! <<<

Academy of Hasten - nauka pływania dla dzieci i dorosłych Warszawa - kursy indywidualne i w grupach - 73

Jak zacząć swoją przygodę z pływaniem?

Jak zacząć pływać, czyli od zera do basenowego mistrza?

Na basenach można spotkać coraz więcej osób, które chcą pokonać lęki i nauczyć się pływać bądź postawiły sobie ostatnio popularny cel :Triathlon, gdzie jedną z dyscyplin jest pływanie. Bardzo

dużo osób dorosłych chce się nauczyć pływać. Dlaczego?  Kiedyś zostali przez nauczycieli wepchnięci do wody, podtopieni i zamarzyli pokonać swoje granice. Też tak miałeś/miałaś?

Na pytanie: po ilu lekcjach będę pływać – nie potrafię odpowiedzieć. Każdy jest inny i takie podejścia powinien oczekiwać od instruktora.

W wodzie mamy czuć się przede wszystkim komfortowo i bezpiecznie. Pierwsze zajęcia powinny być zajęciami oswajającymi gdzie uczymy się panować nad swoim ciałem, uczymy się oddechu, leżenia na wodzie, wstawania, zanurzania. Budujemy po prostu poczucie bezpieczeństwa. Jeżeli uczycie się od podstaw i na pierwszych zajęciach instruktor daje wam płetwy i każe machać rękami to uciekajcie od niego jak najdalej!

Jedni potrzebują więcej czasu inni ‘łapią’ wszystko bardzo szybko. Najważniejsze aby nie zrażać się i nie odpuszczać. Pływanie jest na tyle żmudną dyscypliną , że trzeba bardzo dużo powtarzać tych samych ćwiczeń, tych samych ruchów aby nasz układ nerwowy je zautomatyzował. Niestety nie wygląda to w ten sposób jak w bieganiu – ubierasz się i po prostu po swojemu biegniesz przed siebie. Tutaj trzeba się trochę pomęczyć, czasem wypić hektolitry wody.

Co jest potrzebne aby zacząć naukę pływania?

W sprzęt pływacki dużo inwestować nie trzeba – wystarczy strój ( dobrze przylegający do ciała)/slipki, czepek najlepiej silikonowy i okulary ( polecane te najtańsze tzw. Szwedki) i już jesteś gotowy żeby wskoczyć do basenu. Jeśli chodzi o sprzęt do nauki to zazwyczaj dostaniesz go bez problemu na basenie.

Wychodzi na to, że nie ma wymówek! Masz chęci, masz marzenie pokonywać kolejne długości basenu bez wysiłku? Znaleźć w tym przyjemność? Czerpać satysfakcję z każdej nowej nabytej umiejętności? Bawić się w innym środowisku?

Ruszamy? 🙂 Pakuj zatem plecak i na basen! 🙂

 

Shopping Basket