>>> Ostatnie miejsca na letnie półkolonie i obozy! <<<

Obóz pływacki Trenuj z Mistrzami z Kasią Baranowską

14199402_543270095877762_5820358475107139057_n

 

W dniach 26-31.08.2016 w Centralnym Ośrodku Sportowym w Wałczu odbył się pierwszy obóz pływacki z cyklu „Trenuj z mistrzami”. Gościem obozu była olimpijka Kasia Baranowska. Celem obozu było wprowadzenie w nowy sezon pływacki…

Plan obozu był napięty…10 jednostek treningowych w wodzie, gdzie na początku skupiliśmy się na podstawach, bo od nich zawsze trzeba zacząć – czyli po prostu na niby prostym leżeniu. Następnie każdego dnia pracowaliśmy nad danym stylem. Uczestnicy zostali nagrani i mogli spojrzeć na siebie jak wyglądają w akcji pod i nad wodą. Po co? Bo często nie zdajemy sobie sprawy z błędów jakie popełniamy i jak nasze ciało jest ustawiane. Długo omawialiśmy słabe strony… każdy dostał indywidualne wytyczne nad czym ma pracować na co dzień. Przed każdym wejściem do wody 10-15min obowiązkowa rozgrzewka, aby rozgrzać, wzmocnić i skorygować nasze ciało. Tak, rozgrzewka to nie stanie i machanie rękami. Były treningi ogólnorozwojowe, kajakowe. Również wieczorami skupiliśmy się na budowaniu zespołu i poczucia przynależności do grupy. Odwiedził nas także Mateusz Gawełczyk -dietetyk wprowadzając w tematykę żywienia pływaka.

Razem z Kasią pracowałyśmy nad świadomością zawodników, ale nie tylko świadomością w wodzie. Starałyśmy się pobudzić dzieci do myślenia, zastanawiania się po co i dlaczego. Niestety ubolewam nad tym, że juz od małego dzieciaki są wrzucane w schematy postępowania zadaniowego – zadane- wykonane- odhaczone! Brak tu ciekawości, dociekliwości. Brak jakichkolwiek pytań…Na każdym kroku prosiliśmy pytajcie…Tutaj bardziej apel skierowany jest do dorosłych – rozmawiajcie, tłumaczcie, budujcie tą ciekawość właśnie od małego.

Czy dzięki nam dzieci będą pływały szybciej?

Naszym celem było zbudowanie przede wszystkim motywacji do wejścia w nowy sezon z pozytywną energią! Chęcią do podjęcia nowych wyzwań i jakże istotne aby odbywało się to z uśmiechem! 🙂 Jeżeli mogłyśmy pomóc to super 🙂 Ale teraz każdy wrócił do siebie, do swoich klubów i trenerów i tam będzie stawał się lepszą wersją siebie!

3mamy kciuki za wszystkich 🙂

Dziękujemy, że byliście z nami 🙂

Dziękujemy również naszemu partnerowi obozu h2oshop.pl 🙂

Shopping Basket