>>> Zapraszamy na Pływacki Dzień Dziecka! <<<

Rodzice! Czemu tak mało spacerujecie ?

Mając za sobą już spore doświadczenie w pracy z dziećmi na basenie oraz przy organizacji obozów, muszę przyznać, że kondycja dzieci jest bardzo słaba. Nie są one nauczone chodzenia, spacerowania, czerpania radości z małych rzeczy. To samo tyczy się poznawania świata, widoków, przyrody… Delikatne wejście pod górkę to dla nich męczarnia. Spacer 1,5 godziny? Koszmar!

Spacer nie musi być koszmarem, jeżeli dacie im przykład i będziecie robić to razem! Pokazywać dzieciom to, co nas otacza poprzez aktywne spędzanie z nimi czasu.

Dlaczego unikamy spacerów?

Może się ich boimy? Boimy się zostać sami ze sobą… Być prawdziwi, zaangażowani w 100% w rozmowę, bycie tu i teraz? Wbrew pozorom zapominamy się i dni nam uciekają – jesteśmy razem, pod jednym dachem, a jednak obok siebie…

Spacer to również piękne wspólne momenty, czas na rozmowę, lepsze poznanie się i dotarcie. W codziennym biegu często nie ma kiedy usiąść i tak zupełnie prawdziwie  „porozmawiać”. Uważam, że najlepiej wspólnie spędza się czas w sposób aktywny – wtedy i duży, i mały się otwiera i chce rozmawiać!

Spytałam dzieci: „Spacerujecie w rodzinnym mieście będąc z rodzicami, dziadkami?

– Nie.

„A chciałybyście?”

– Tak.

„- A czemu nie spacerujecie?”

– Bo rodzice nie mają czasu…

Koniec końców – dzieci również…

Wiem, że duże miasta „pędzą”. Nie ma na nic czasu, a z dzieci chce się wycisnąć jak najwięcej. Milion zajęć dodatkowych, sportów, języków, kółek rozwijających. A dzieci? Wiecznie zmęczone, niewyspane, nie mają czasu na zabawę, odkrywanie świata po swojemu, nauczenie się samodzielności, sprawdzenie siebie.

Pamiętajcie o wolności, przestrzeni dziecka, czasie wolnym. Tym sposobem dzieci od małego są uczone pędu, życia w biegu i stresie. Tak właśnie – stresie – czynniku, który najbardziej zagraża naszemu zdrowiu. Terapia jest więc prosta…

czas na spacer!

 

 

Wiecie, że organizujemy Dzień Wiosny z Hasten, gdzie będziemy wspólnie bawić się w podchody i spacerować po Lasku Młocińskim? To doskonała okazja do tego, by aktywnie spędzić czas całą rodziną! Więcej informacji o tym wydarzeniu znajdziecie tutaj.

A tak spacerowaliśmy podczas wspólnych Mikołajek. 🙂

11225255_440119199526186_1077705038242187319_n

 

Shopping Basket