>>> Ostatnie miejsca na letnie półkolonie i obozy! <<<

Hastenowicze w mieście – Półkolonie z Hasten

Bezpieczeństwo przede wszystkim!

Te 5 dni półkolonii spędziliśmy bardzo aktywnie i w świetnej atmosferze.  W tym wydarzeniu uczestniczyło sześcioro dzieci w wieku 8-11 lat, tak mała grupa pozwoliła na świetną organizację i integracje uczestników. powodu panującej pandemii i niosących ze sobą obostrzeń, trzymaliśmy się wszystkich zasad sanitarnych zgodnie z zaleceniami MEN. Każdego dnia spotykaliśmy się punkt 8:00 przed CRS Bielany przy ulicy Lindego, a o godzinie 16:00 dzieci czekały na odbiór przez rodzica w tym samym miejscu. 

Organizacja wspólnej zabawy

Pierwszą część poświęciliśmy na rozmowę na temat regulaminu, zasadach i bezpieczeństwie na półkolonii. Kolejny etap zajęć miał za zadanie umocnić grupę tak abyśmy tworzyli zgraną ekipę, każdy z uczestników miał czas na opowiedzenie kilku słów o sobie. Jak się okazało cała grupa miała ze sobą coś wspólnego, mianowicie było to aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu jaki i gra Brawl Stars. 

Sport to zdrowie!

Po merytorycznym wstępie przeszliśmy do rozgrzewki, która była nieodzownym elementem każdego dnia. Gdy podnieśliśmy temperaturę naszego ciała przechodziliśmy do zajęć głównych: były to np gry zespołowe (zbijak, piłka ręczna, piłka nożna), gimnastyka czy ćwiczenia koordynacyjne. Zawsze po tak intensywnych ćwiczeniach maszerowaliśmy na dwórkonsumowaliśmy 2 śniadanie po czym mieliśmy chwilkę na wyciszenie. 

Każdego dnia czekała na nas inna atrakcja:  

  • W poniedziałek była to wycieczka do Warszawskiego zoo, gdzie mogliśmy podziwiać i wzbogacać wiedzę na temat dzikich zwierząt żyjących w różnych regionach świata. 
  • We wtorek gwoździem programu był niedawno zmodernizowany Park Wodny Moczydło jak i baseny przy ulicy Inflanckiej. Uczestnicy naszych półkolonii mogli zaprezentować swoje umiejętności pływackie, troszkę poszaleć na zjeżdżalniach i innych atrakcjach wodnych. 

  • Środę rozpoczeliśmy trochę spokojniej, ponieważ wybraliśmy się do kina na Scooby Doo, ten film wzbudził w nas wiele emocji i refleksji. To nie koniec, ponieważ po seansie wróciliśmy do CRSu i nieopodal w lasku bielańskim czekała na uczestników gra terenowa-laser tag. 
  • Czwartkową atrakcją był wypad do parku zabaw Julinek, gdzie czekały na nas takie zabawy jak park linowy, trampoliny czy dmuchańce wodne. Podobało nam się tak bardzo, że straciliśmy rachubę czasu i spóźniliśmy się kilka minut na odbiór przez rodziców 

  • Piątek okazał się dniem edukacyjnym, ponieważ pojechaliśmy się do Centrum Nauki Kopernik. Mieliśmy dużo czasu wolnego na zwiedzanie i zobaczenie każdego zjawiska, a następnie udaliśmy się do planetarium na seans „Jesteśmy kosmitami”Wycieczka ta zrobiła duże wrażenie na każdym z nas. 
  • Po atrakcjach udawaliśmy się na obiad, a po posiłku(jeżeli czas na to pozwolił) szliśmy na boisko bądź plac zabaw.  

 

Wspomnienia na całe życie!

Półkolonie zakończyliśmy rozdaniem dyplomów i hastenowych gadżetów dla uczestnikówKażdy z nas wrócił do domu z szerokim uśmiechem na buzi i niezapomnianymi wspomnieniami. 

 

Pozdrawiam i mam nadzieję do zobaczenia😊 

Wychowawca półkolonii Ada!

Shopping Basket