>>> Ostatnie miejsca na letnie półkolonie i obozy! <<<

Podsumowanie naszych działań w 2020 roku

2020 rok żegnaliście z Hasten, z radością witamy 2021!

Choć 2020 rok minął i pewnie wielu z nas chciałoby o nim jak najszybciej zapomnieć, mimo trudnych czasów, pandemii i zamknięcia basenów, wspólnymi siłami udało się nam zrobić z Wami kilka wartościowych rzeczy.

Warsztaty Mokotów w szkole nauki pływania dla dzieci i dorosłych Academy of Hasten

2021 rok nie zaczął się łaskawie, jakby 2020 rok nie chciał wciąż odejść… My jednak jesteśmy dobrej myśli i wierzymy, że z wszystkimi z Was spotkamy się ponownie już w lutym. Tym samym zdążymy przygotować formę na lato i wakacje, byśmy w cudownych nastrojach mogli ruszyć na wakacje i tam sprawdzić swoje pływackie umiejętności.

Na razie jeszcze – by zamknąć to, co było – słowem podsumowania dzielimy się z Wami listą tego, co udało się już zrobić.

Organizowaliśmy regularne zajęcia nauki i doskonalenia pływania dla dzieci i dorosłych przez cały 2020 rok. Było Was aż około 1000 osób – małych i dużych sportowców!, którzy nam zaufali!

Zarówno zimą, jak i latem organizowaliśmy intensywne kursy pływackie, a wszyscy pływacy mogli się sprawdzić także podczas testów końcowych na zajęciach i szkoleniach. Dla chętnych istniała także możliwość wzięcia udziału w podwodnych sesjach pływackich.

Zimą zorganizowaliśmy obóz sportowo- narciarsko-snowboardowy w Szczyrku dla dzieci i dorosłych a latem – przy zachowaniu reżimu sanitarnego – udało się wyjechać na obozy sportowe dla dzieci i dorosłych: do Międzybrodzia, Łeby, Dąbek. Natomiast lokalnie – w Warszawie – dzieci bawiły się z nami na trzech półkoloniach. Pod koniec roku w Bydgoszczy spotkały się grupy Pro i Tri, gdzie ćwiczyły grupą prawie 30 osób na najnowocześniejszym obiekcie w Polsce.

Szkoła nauki pływania dla dzieci i dorosłych w Warszawie - indywidualne i grupowe lekcje i treningi

Od stycznia do marca odbywały się zajęcia z gimnastyki w wodzie dla seniorów w Legionowie przy współpracy z Urzędem Miasta Legionowo.

Potem przyszła pandemia…

W pandemii dzieliliśmy się z Wami także naszą wiedzą – publikowaliśmy artykuły eksperckie, odbyliśmy ponad 60 treningów na żywo, 9 wywiadów live ze specjalistami, prowadziliśmy treningi na żywo w zamkniętych grupach pod okiem naszych trenerów. Szkoliliśmy się wewnętrznie organizując spotkania z trenerami aby wzbogadzać naszą wiedzę. Chętni mogli przeczytać o motywacji dzieci do aktywności fizycznej w naszym darmowym e-booku, a spostrzegawczy – zobaczyć nas w TVN Style w ramach kampanii „TVN Pomagajmy Sobie” dla 1000 firm z całej Polski. Udało się nam również – przy Waszym nieocenionym wsparciu – uzbierać 4400 zł na maseczki dla Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. W pandemii pokazaliście, że sportowcy maja wielkie serca, a solidarność rzeczywiście istnieje!

Od wakacji realizowaliśmy także projekt „Fitness na Młocinach” z Budżetu Obywatelskiego oraz „Łagodną Jogę z relaksacją , zdrowy kręgosłup i qigong na Bielanach z Budżetu Obywatelskiego.

Inne nasze projekty to „Pozostań w domu sprawny i zdrowy” – cykl 15 zajęć online dla dzieci i dorosłych we współpracy z Dzielnicą Bemowo, które zakończyliśmy konkursami ruchowymi.

Grudniowy projekt „ Warsztaty pływackie dla dorosłych” zawierał analizę pływania i wykład dietetyczny dla 60 osób przy współpracy z Dzielnicą Mokotów, a projekt z „5 Styl” –  „Warsztaty pływackie z Marcinem Cieślakiem i Pawłem Korzeniowskim” skupiał się na doskonaleniu techniki u młodych adeptów pływania.

Projekt „ Zadbaj o siebie w domowym zaciszu” był z kolei skierowany do seniorów z Białołęki – polegał na organizacji 30 treningów online – gimnastyce porannej, zumbie, jodze oraz ćwiczeniach wzmacniających pod okiem wykwalifikowanych trenerów, w którym wzięło udział ok. 40 seniorów.

W grudniu również do grona naszych partnerów dołączył Urząd Dzielnicy Bielany.

Mikołajki 2020 w szkole nauki pływania dla dzieci i dorosłych Academy of Hasten

fot. Tomasz Madej

Niestety możliwości do ścigania i startu w zawodach w tym roku nie było za dużo. Udało się nam wystartować w Nocnym Maratonie Pływackim na Bielanach, gdzie w sumie 15 osób brało udział w sportowej rywalizacji, a jedna z naszych drużyn zajęła w wyścigach III miejsce.

Ruszyliśmy także w nowych lokalizacjach – w lutym na basenie AWF Warszawa oraz w grudniu na Ochocie.

Zorganizowaliśmy dwie duże imprezy sportowe : w listopadzie „Bawiliśmy się na sportowo z Hasten” – podczas tego dnia 40 osób zdawało testy na kartę pływacką i brało udział w międzynarodowym teście sprawnościowym.

W grudniu bawiliśmy się na Pływackich Mikołajkach z Hasten, w których wzięło udział ponad stu pływaków. Imprezy odbyły się przy pomocy dofinansowania Urzędu Dzielnicy Bielany.

W sumie jesteśmy już z Wami 6 lat, pracuje u nas 22 doświadczonych trenerów, mamy 8 lokalizacji w Warszawie i Legionowie, a 70 osób uczestniczy na zajęcia indywidualne. Trenujecie w 127 grupach, w tym 54 osoby w grupie PRO – KIDS i Masters oraz w naszej nowo powstałej grupie Triathlon Hasten Team. W semestrze zimowym 2020/2021 przyjęliśmy od Was 762 zgłoszenia na zajęcia grupowe.

Mamy nadzieję, że to jeszcze nie koniec, a dopiero początek lepszych czasów dla nas wszystkich! Sport może pomóc nam przetrwać, zachować optymizm i pogodę ducha. Trzymajmy się razem, a na wszelkie wyzwania – nie tylko sportowe – zawsze znajdziemy jakieś rozwiązanie! Dziękujemy Wam za zaufanie, dobro i serce. Dzięki Wam ani przez moment się nie poddaliśmy i mamy siłę walczyć dalej. Mamy ochotę na więcej! Do zobaczenia na basenach 😊

Shopping Basket