Pytania i odpowiedzi

W tym miejscu znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące organizowanych przez przez nas zajęć. Mamy nadzieję, że rozwieją one wszelkie wątpliwości. Dla lepszej wygody pogrupowaliśmy je tematycznie.

Academy of Hasten - nauka pływania dla dzieci i dorosłych Warszawa - kursy indywidualne i w grupach - 35

Zajęcia

Na basen wystarczy wziąć strój, okularki, klapki i ręcznik. Czepek otrzymują Państwo od nas oraz podczas zajęć gwarantujemy sprzęt sportowy.

Młodsze dzieci w wieku 3-5/6lat mają zajęcia 30min, starsze 45min. Czas zajęć indywidualnych ustalamy podczas weryfikacji waszych potrzeb.
Młodsze dzieci wystarczy aby chodziły 1x w tygodniu, ale systematycznie. Starszym doradzamy 2x w tygodniu.

W grupie jest 8 dzieci bądź 6 dorosłych. W grupach H0/H1/H2 czasami H3 na grupę przypada 2 trenerów, w pozostałych grupach jest to 1 trener. Pamiętając o tym, że dopuszczamy odrabianie zajęć więc może się zdarzyć, że jeśli przyjdą wszyscy uczestnicy plus odrabiający na zajęciach będzie łącznie 9-10 osób.

Jeśli dziecko nie jest samodzielne – rodzic po zmianie obuwia i zostawieniu odzieży wierzchniej może wejść z dzieckiem do szatni pomóc się przebrać i wyprowadzić na nieckę basenu, gdzie oddaje dziecko pod opiekę trenerowi i w zależności od pływalni wraca albo na korytarz albo udaje się na trybuny aby obserwować zajęcia. Bardzo ważna informacja dla rodziców – podczas zajęć, jeśli jesteście na trybunach – dzieci nie powinny być przez was rozpraszane tzn. nie machamy im, nie krzyczymy do nich – musicie nam zaufać, że są w dobrych rękach. Oczywiście po zakończeniu trwania zajęć wracamy do szatni po odbiór dzieci. Zakazane jest pozostawanie rodziców na płycie basenu.

Na bieżąco informujemy Was o wszystkich zmianach dotyczących zajęć. Tak jak w przypadku pandemii i różnych informacji podawanych przez media, najlepiej dowiadywać się u źródła.
Wysyłamy wam smsy, maile, newsletter, informujemy na tablicy na waszym koncie na platformie, na kanałach socialmediach – Facebook i Instagram, na naszej grupie hastenowej na Facebooku.

Szybkość nauki jest zawsze indywidualna. Nie dajemy gwarancji, że po określonej ilości lekcji nauka jest zakończona. Natomiast dajemy gwarancję, że zrobimy wszystko aby było to jak najszybciej.

O zmianach w grupach i ewentualnych awansach do grup wyższych poziomem decydują trenerzy. Jeśli cała grupa awansuje, wówczas w systemie dokonujemy zmiany nazewnictwa. Jeśli poszczególne osoby wyróżniają się na tle grupy-trenerzy, prowadzący kontaktują się z biurem, a następnie biuro z Wami w celu dogrania szczegółów.

W pakiecie Hastenowicza otrzymujecie od nas plansze na naklejki, które dostajecie od trenera po każdych zajęciach. Naklejki przyklejamy w domu na plansze i zbieramy, aby dobierać gadżety. Na planszy jest opis, po co możecie się zgłosić do trenera pokazując mu zebrane naklejki lub zgłosić się z całą planszą i odebrać wszystko za jednym razem.

Zajęcia indywidualne są uzależnione od grafiku danej pływalni oraz dostępności naszych Trenerów. Po przesłaniu do nas zgłoszenia w przeciągu 5-7 dni staramy się wrócić do Was z informacja jakie są możliwości przeprowadzenia zajęć. Po umówieniu terminu, zajęcia można odwołać do 12 godzin przed zajęciami bez opłat. Oczywiście mamy na uwadze wyjątkowe okoliczności, lecz jest to już kwestia rozpatrywana indywidualnie. Wejście na pływalnię jest dodatkowo płatne według cennika danego obiektu.

Nasze grupy tworzymy zgodnie z metodą Montessori, która przypomina relacje z otaczającego naś świata. Starsze dzieci pomagają młodszym oraz opiekują się nimi, zaś młodsze przez obserwację czerpią wiele dobrego z tej obopólnej relacji.

Oczywiście w czasie, kiedy zajęcia zostają wstrzymane przez jakiekolwiek decyzje rządowe, zajęcia w systemie zostają odwołane, a zwroty dokonane na Państwa konto Hasten na platformie do późniejszego wykorzystania.

Zapisy na zajęcia

  1. wejdź na naszą platformę dedykowaną zapisom i sprawdź terminy zajęć i wolne miejsca (zapisy prowadzimy tylko internetowo)
  2. Załóż konto i potwierdź rejestrację a następnie potwierdź wybrany zapis
  3. Odbierz maila organizacyjnego i postępuj zgodnie z informacjami tam zawartymi
  4. Widzimy się na basenie!

Po wejściu na naszą platformę zapisów wybieramy rodzaj zajęć – pływanie, następnie zajęcia indywidualnych lub wcześniej jeśli mamy utworzone konto – logujemy się i zapisujemy na kolejne zajęcia.
W zgłoszeniu należy uwzględnić ilość osób, długość zajęć, a także preferowane terminy i lokalizację. Zgłoszenie można przesłać do wybranego trenera, który po przejęciu lub zatwierdzeniu zgłoszenia skontaktuje się już bezpośrednio w celu dogrania szczegółów zajęć.

Dwa lub trzy tygodnie przed zakończeniem pierwszego z semestrów na twoim koncie na platformie pojawi się możliwość zdecydowania o kontynuacji pływackiej przygody z nami. Po akceptacji zaproszenia, pływak automatycznie jest zapisany na kolejny semestr. Jeśli chciałbyś zmienić lokalizację czy termin swoich zajęć, odrzuć zaproszenie i skontaktuj się z biurem pod numerem telefonu 600 729 807 bądź mailowo hasten@hasten.pl.

Każdy uczestnik semestralnych zajęć nauki i doskonalenia pływania, który jest klubowiczem (wniósł opłatę członkowską i jest ona aktywna) otrzymuje rabat w wysokości 5% na kolejny semestr.

Opłata członkowska i pakiet startowy

Opłata członkowska jest opłatą startową, w ramach której uczestnik otrzymuje Pakiet Hastenowicza, na który składają się: czepek oraz starannie dobrane gadżety.
Po pierwszym wspólnym półroczu nauki pływania, gdy zdecydujecie się na kontynuację zajęć grupowych, obowiązuje 5% zniżki na kolejny semestr. Ponadto członkostwo uprawnia do zniżek na wybrane obozy i wycieczki, a także do brania udziału w organizowanych przez nas, przeznaczonych tylko dla Hastenowiczów eventach lub zawodach.

Tak, opłata członkowska jest obowiązkowa dla wszystkich, którzy regularnie z nami pływają grupowo i indywidualnie. Jeśli zapisałeś się na zajęcia próbne lub jedne indywidualne – wstrzymaj się z jej płatnością do momentu decyzji o dołączeniu do naszej rodziny. Opłata jest odnawiana co rok i daje zniżki oraz dodatkowe przywileje.

Pakiet startowy – zwany także pakietem Hastenowicza lub Hastenka to zestaw powitalny, który otrzymuje każdy uczestnik naszych cyklicznych zajęć. Dla uczestników zajęć dla dzieci, młodzieży i dorosłych jest to czepek, worek treningowy oraz gadżet. W przypadku zajęć dla niemowląt, rodzic otrzymuje hastenowy czepek, zaś dla młodego pływaka – wielorazowa neoprenowa pielucha firmy SplashAbout. Pakiet startowy jest wydawany za darmo po opłaceniu opłaty członkowskiej.

Nieobecności

Tak, można umówić się poprzez platformę na odrobienie zajęć semestralnych w innym terminie, w którym ma grupa o tym samym poziomie, w różnych lokalizacjach gdzie prowadzimy zajęcia. Jednak na zajęcia dopuszczamy dodatkowe 1/2 osoby. Zajęcia odrabiamy tylko i wyłącznie w danym semestrze. Czas na odrobienie danej nieobecności wynosi 30 dni. Po tym terminie nieobecność się przedawni. Prosimy, aby odrabiać je na bieżąco. Nie gwarantujemy odrobienia wszystkich nieobecności oraz nie zwracamy za nie wpłaconej kwoty. Jeśli ktoś zachoruje na koniec semestru i nie będzie mógł odrobić zajęć – wtedy taka sytuacja jest rozpatrywana indywidualnie. Zgodnie z regulaminem można ubiegać się o zwrot w wysokości 50% za nieobecności poświadczone zwolnieniem lekarskim. Na odrabianie koniecznie trzeba wcześniej się zapisać! Osoby, które tego nie zrobią nie zostaną wpuszczone na zajęcia ze względu na bezpieczeństwo grupy.

Tak, prosimy aby poprzez swoje konto zgłaszać nieobecności jak najwcześniej jeśli wiemy, że nas nie będzie. To pozwoli nam na lepsze zarządzanie nieobecnościami. Nieobecność z możliwością odrabiania można zgłosić do 3 godzin przed rozpoczęciem zajęć. Po tym czasie możliwość odrobienia zajęć przepada.

Najważniejsze, aby jak najszybciej zgłosić do nas sytuację jaka zaistniała. Zgodnie z regulaminem, zwrot za niewykorzystane zajęcia na podstawie zwolnienia lekarskiego przedstawionego do 7 dni po jego wystawieniu wynosi 50% wpłaconej kwoty. Jednak jeśli nasza współpraca układa się bardzo dobrze, staramy się rozpatrywać takie sytuacje indywidualnie

Można przełożyć odrabianie zajęć do 3 godzin przed rozpoczęciem zajęć. Po tym czasie możliwość przełożenia odrabiania zajęć przepada.

Płatności

Za zajęcia indywidualne płacimy podczas rezerwacji poprzez serwis Tpay. Na zmianę terminu zajęć mają Państwo 12h informując o tym bezpośrednio trenera. Inaczej opłata na zajęcia jest do uiszczenia zgodnie z cennikiem.

Za zajęcia grupowe płacimy poprzez platformę i serwis Tpay zgodnie z cennikiem zajęć oraz informacjami zawartymi w regulaminie, do 7 dni od zapisu i po wcześniejszym potwierdzeniu kwoty przez administratora.

Pamiętaj! Jeśli się zapisałeś na zajęcia, a jednak nie chcesz chodzić, jak najszybciej nas o tym poinformuj, by zwolnić miejsce kolejnym chętnym.

Na zajęciach grupowych uczestnicy pływają na wynajętych przez nas torach, dlatego nie ma żadnych dodatkowych kosztów.
Na zajęciach indywidualnych każdy uczestnik musi dodatkowo wykupić na swój koszt bilet wstępu na basen. Warto pamiętać, że w przypadku zajęć indywidualnych nie gwarantujemy miejsca na pływalni i nie odpowiadamy za warunki panujące na torze, w tym obłożenie danego toru.

Tak, w przypadku zajęć grupowych istnieje taka możliwość. Odbywa się ona poprzez pobranie wniosku ratalnego na swoim koncie w zakładce płatności – płatność można rozłożyć na maksymalnie 5 rat bez dodatkowych kosztów.

W przypadku, gdy nie możesz zrobić przelewu w systemie transakcyjnym, niezwłocznie skontaktuj się z nami.

Rezygnacje

Tak, mają Państwo 14 dni na odstąpienie od umowy bez zobowiązań od dnia zapisu (jeszcze przed rozpoczęciem zajęć). Rezygnacja z zajęć przysługuje także po dwóch odbytych zajęciach (14 dni od pierwszych zajęć), wtedy przysługuje Państwu zwrot pozostałej należności.

Tak, dajemy taką możliwość. Wtedy pozostała kwota jest przeksięgowana do wykorzystania na poczet wybranych zajęć.

Kontakt

Można się z nami kontaktować mailowo lub telefonicznie – wszystkie aktualne dane kontaktowe publikujemy w zakładce kontaktu.