Licencja pływacka – jak zdobyć licencję zawodniczą pływacką Polskiego Związku Pływackiego na basen

Zastanawiasz się, jak zdobyć pływacką licencję zawodniczą?

Academy of Hasten jako certyfikowana szkoła pływania posiada możliwość zgłaszania swoich zawodników do Polskiego Związku Pływackiego. Dzięki tej licencji pływackiej możesz swobodnie trenować i doskonalić pływanie podczas pandemii w zależności od przedłużenia uchwały PZP o powołaniu wszystkich licencjonowanych zawodników do Kadry Narodowej (aktualnie do 30.09.2021). Dodatkowo w ramach członkostwa w Klubie Hasten, otrzymasz od nas wsparcie w dbaniu o swoją kondycję fizyczną. Od sezonu 2021/2022 wszyscy chcący uczestniczyć w zajęciach Hasten musza wyrobić licencję pływacką. Ze względu na ewentualne dłuższe oczekiwanie na wizyty lekarskie, istnieje możliwość rozpoczęcia nauki pływania bez licencji i dostarczenia badań lekarskich w trakcie semestru, jednak nie dłużej niż 14 dni od dnia zapisu na zajęcia.

Co jest potrzebne, by wyrobić licencję zawodniczą?

DOKUMENTY:

Zebrane poniżej dokumenty należy przesłać na adres licencja@hasten.pl:

  • zdjęcie twarzy zawodnika – wystarczy zrobione telefonem w formacie png, jpg, jpeg, rozmiar: do 1 MB
  • numer PESEL
  • adres do korespondencji
  • uzupełnione i podpisane oświadczenie SEL. w formacie jpg, png, pdf, rozmiar: do 4 MB
  • aktualne badania sportowe lub zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do uprawiania sportu/pływania – takie zaświadczenie może wydać : U dzieci lekarz pierwszego kontaktu, lekarz POZ, lekarz medycyny sportowej, u młodzieżowców 19-23 lata tylko lekarz medycyny sportowej
  • w przypadku osób dorosłych kat. MASTERS (od 25 lat) – wystarczy wypełnienie oświadczenie o stanie zdrowia przesłane w pdf
  • potwierdzenie opłaty

Wysyłając powyższe dane na adres licencja@hasten.pl akceptujesz klauzulę RODO Academy of Hasten.

Opłaty kierujemy na konto:

Fundacja Hasten
85 1140 2004 0000 3002 8157 5574

Tytułem: Licencja pływacka + członkostwo ( jeśli dotyczy)

Licencja pływacka - jak wyrobić licencję zawodniczą

OPŁATY:

  1. Dla nowych klubowiczów: Zostać naszym klubowiczem (osoby, które nie są naszymi zawodnikami muszą przystąpić do Klubu i uiścić opłatę roczną klubową w wysokości 60 zł, a następnie uiścić opłatę licencyjną za rok 2021 w wysokości 40 zł + 10 zł koszty administracyjne (razem 50 zł). Łączny koszt dla nowych klubowiczów to 110 zł. Jeśli zapisujesz się na zajęcia opłata klubowa 60zł będzie doliczona do kosztu zajęć, wtedy wpłacasz tylko 50zł na nasze konto. Opłatę 50 zł za licencję wnoszą dzieci od 10 roku życia (od 2011 rocznika) i dorośli.
  2. Dla Hastenowiczów – składka 60 zł wliczona jest w cenę zajęć i jest odnawiana na twoim koncie na platformie. Opłatę 50 zł za licencję wnoszą dzieci od 10 roku życia (od 2011 rocznika) i dorośli.

Licencję pływacką Polskiego Związku Pływackiego wysyłamy elektronicznie w ciągu 3 dni roboczych po przesłaniu kompletów dokumentów o odpowiednich wymiarach i w wymaganych plikach i potwierdzeniu wniosku! Czas oczekiwania wynosi obecnie ok. 3 dni roboczych, ponieważ aktywację licencji dokonuje PZP i nie jest to od nas zależne. Z naszej strony robimy co w naszej mocy aby otrzymali ją Państwo jak najszybciej, ale bardzo prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość. Sytuacja ta dotyczy wszystkich klubów pływackich w całej Polsce.

Zgodnie z uchwałą Polskiego Związku Pływackiego wszyscy zawodnicy z licencją pływacką stają się automatycznie członkami kadry, zaś wydana licencja, na podstawie uchwały elektronicznej Zarządu PZP jest ważna przez rok od daty wydania.

W razie pytań prosimy o kontakt: Piotr Knapik 607 413 127