Obóz pływacki PRO dla dzieci i dorosłych
w Bydgoszczy

-

Termin wyjazdu

8+

wiek uczestników

Bydgoszcz

Lokalizacja obozu

Własny lub Hastenowy Bus

Transport

Poznaj nasz Pływacki obóz PRO

Pływacki obóz PRO dla dzieci i dorosłych to wyjątkowe wydarzenie, które łączy sport, relaks i fascynujące aktywności. W trakcie obozu każdy uczestnik może skorzystać z różnorodnych zajęć. Współnie popracujemy nad poprawą:

Obóz przeznaczony dla dzieci, młodzieży i dorosłych pływających przynajmniej dwoma pełnymi stylami (kraul + jeden spośród: grzbiet/klasyk/motyl). W trakcie obozu podczas treningów pływackich będziemy pracować nad ogólną wytrzymałością organizmu, pojemnością tlenową (wydolnością) oraz techniką pływania.
Indywidualnie dopasowane ćwiczenia i wideoanaliza pozwolą zredukować ewentualne błędy popełniane podczas pływania. Osoby o większym stopniu zaawansowania mogą liczyć na zadania rozwijające wytrzymałość poprzez umiejętne dopasowanie obciążenia i dystansu treningowego. Każdy trening w wodzie poprzedzać będą zajęcia na salce (gdzie do dyspozycji oprócz mat będziemy mieli sprzęt do ćwiczeń siłowych). W trakcie ćwiczeń na lądzie skupimy się na dynamice, sile, koordynacji oraz mobilności organizmu wykorzystując do tego ćwiczenia przeznaczone stricte dla osób trenujących pływanie, aby miało to jak największe przełożenie na pracę w wodzie. Sesje treningowe zakończone będą ćwiczeniami rozciągającymi, które pozwolą na szybszą regenerację oraz poprawią mobilność strawów i ogólną sprawność podopiecznych. 

Nasza profesjonalna opieka, luźna atmosfera i harmonogram pełen aktywności sprawią, że każdy uczestnik stanie się bohaterem swojej przygody!

Na skróty

Cena

Wcześniejszy zakup = niższa cena

I etap sprzedaży: 5.03-31.03.2024

1599 zł

II etap sprzedaży: 1.04-28.05.2024 (aktualnie w sprzedaży)

1799 zł

ważne jeszcze przez

dni

Dlaczego warto? Atrakcje i aktywności

Nasze treningi skupiają się na godzinnych sesjach na basenie 50-metrowym, które stopniowo będą zwiększać swoją intensywność, pozwalając poprawić wydolność organizmu oraz zwiększyć jego odporność. Podczas treningów skupiamy się również na doskonaleniu techniki użwyając do tego celu m.in. wideoanalizy pływania czy zindywidualizowanych zadań dopasowanych do umiejętności i poziomu zaawansowania każdego z uczestników.

Nasze sesje treningowe będą dostosowane programem do indywidualnych potrzeb i poziomu umiejętności każdego uczestnika. Dzięki zróżnicowanym ćwiczeniom takim jak różnego rodzaju pompki, wyskoki, przysiady czy planki w połączeniu z odpowiednio zbalansowanym obciążeniem trening funkcjonalny na naszym obozie zapewni nie tylko efektywny rozwój siły i wytrzymałości, ale także poprawę stabilności, koordynacji i sprawności ogólnej.

Na naszych treningach siłowych trenerzy dostosowują program ćwiczeń oraz obciążenie do Twoich celów i możliwości, zapewniając efektywny rozwój mięśni oraz optymalne wyniki. Zróżnicowane ćwiczenia wykorzystują zarówno ciężary (takie jak hantle, obciążniki czy sztangi), jak i masę własnego ciała, co pozwoli Ci osiągnąć zrównoważony rozwój.

To kluczowy element dla wszystkich, którzy pragną poprawić jakość swojego ruchu i zwiększyć elastyczność ciała. Do tego celu wykorzystamy zróżnicowane ćwiczenia mobilności skupiające się głównie na poprawie zakresu ruchów w barkach, bioderach oraz w kręgosłupie. Dzięki temu treningowi możesz oczekiwać poprawy postawy, redukcji bólu mięśniowego oraz zwiększenia efektywności we wszelkich formach aktywności fizycznej, a także w życiu codziennym.

Dzięki nagraniom wideo i profesjonalnej analizie, będziesz miał okazję uzyskać wgląd do swojej techniki oraz zidentyfikować obszary do poprawy. Przeanalizujemy i odniesiemy się do tego w jaki sposób możesz poprawić efektywność pracy w trakcie płynięcia pełnym stylem oraz podczas skoku startowego i nawrotów.

Rozciąganie jest nieodłącznym elementem potreningowej rutyny, a nasi trenerzy postarają się przekazać Ci jak najwięcej zestawów ćwiczeń. Treningi rozciągające będą ukierunkowane na poprawę elastyczności twojego ciała, zmniejszenia napięcia mięśniowego oraz zniwelowanie ryzyka wystąpienia kontuzji.

To przede wszystkim okazja do integracji, a także możliwość do odpoczynku po intensywnym dniu pełnym aktywności. Oczywiście nie zabraknie tradycyjnej kiełbaski czy pianek!

Spływ po rzece Brda pozwoli Ci odkryć piękno przyrody i przygody na wodzie. Jest to doskonała okazja do aktywnego wypoczynku oraz spędzenia czasu na świeżym powietrzu przy jednoczesnej integracji z obozowiczami.

Marzą Ci się treningi na najnowocześniejszym ośrodku sportowym w Polsce?

Chcesz poprawić swoją pływacką technikę?

Pływać szybciej i efektywniej?

Zabierz ze sobą sportowe rzeczy i zapisz się już teraz na
Obóz pływacki PRO w bydgoskim ośrodku rekreacji Astoria!

Masz pytania lub wątpliwości? Zapraszam do kontaktu

Tomek Bocheń

Trener i organizator wyjazdu

Baza noclegowa i wyżywienie

Centrum Rekreacji Astoria pełni funkcję sportowo-rekreacyjną otwartą pod koniec 2020r, co czyni ją najnowocześniejszą przestrzenią sportową w Polsce. W kompleksie o powierzchni użytkowej bliskiej 10 000 m2 znajduję się m.in. 10-torowy basen olimpijski o wymiarach 50 na 25 m, na którym zgodnie z przepisami FINA (Międzynarodowa Federacja Pływania) będą mogły odbywać się międzynarodowe zawody pływackie. Basen został wyposażony w ruchomy pomost, który dzieli go na dwie mniejsze części. W jednej z nich znajduję się ruchome dno, które pozwala na zmianę głębokości (od 0 do 210 cm) w dwóch strefach. Maksymalna głębokość basenu wynosi 6 m (na odcinku 12m), co umożliwia nurkom oraz ratownikom medycznym na odbywanie treningów. W obiekcie funkcjonują ponadto: hala rozgrzewkowa, siłownia, szatnie, sale odnowy biologicznej, hangary na kajaki sportowe i rekreacyjne, magazyny na sprzęt.

Baza noclegowa znajduje się w przytulnym, 3-gwiazdkowym Hotelu Przystań oddalonym od ośrodka sportowego zaledwie o 1 km. Przestronne 2-osobowe typu Komfort zapewniają wygodę podczas odpoczynku, a otoczenie Starego Miasta i widok z okna na rzekę Brda zapewni relaks oraz niezapomniany klimat w trakcie czasu wolnego!

Na czas pobytu uczestnicy obozu mają zapewnione trzy posiłki dziennie serwowane w formie bufetu szwedzkiego w nowoczesnej i wszechstronnej sali restauracyjnej.

Previous slide
Next slide

Harmonogram obozu

Czwartek 30.05

 1. Podróż do Bydgoszczy
 2. Rozpływanie (trening w basenie)
 3. Obiad
 4. Trening na siłowni – mobilności
 5. Trening w wodzie – skupienie na technice
 6. Kolacja

Piątek 31.05

 1. Śniadanie
 2. Trening na siłowni – siły
 3. Trening w wodzie – skupienie na wytrzymałości
 4. Obiad
 5. Dodatkowa aktywność
 6. Trening na siłowni – dynamiki
 7. Trening w wodzie – Wideoanaliza
 8. Kolacja

Sobota 1.06

 1. Śniadanie
 2. Trening na siłowni – koordynacyjny
 3. Trening w wodzie – skupienie na wydolności
 4. Obiad
 5. Kajaki
 6. Kolacja
 7. Ognisko

Niedziela 2.06

 1. Śniadanie
 2. Trening na siłowni – ogólnorozwojowy
 3. Trening na basenie – skupienie na technice
 4. Obiad
 5. Wyjazd + zwiedzenie Torunia (zależne od pogody)

Tak trenowaliśmy na poprzednich obozach

Dodatkowe informacje

Wyjazd i przyjazd odbywa się z i do Warszawy.

Jesteśmy wpisani w Turystycznym Funduszu Gwarancyjnym pod numerem ewidencyjnym 22466.

Gwarantowane przez Organizatora ubezpieczenie NNW 20 tys jest zabezpieczeniem na wypadek trwałego uszczerbku na zdrowiu. Zachęcamy do wykupienia indywidualnego ubezpieczenia na życie. Warunki wykupionego przez Organizatora ubezpieczenia otrzymają Państwo na maila po dokonaniu zapisu wraz z umową.

Regulamin oraz warunki rezygnacji dostępne są w umowie turystycznej dołączonej do formularza zgłoszenia.