Letnie półkolonie dla dzieci i młodzieży
Warszawa Ochota 2023
pływanie, robotyka/szachy/LEGO, zajęcia z programowania i boksu

AKTYWNOŚĆ

Wychowawcy i trenerzy to doświadczone osoby, często byli sportowcy, wykształceni pedagodzy, którzy wiedzą jak podejść do dziecka, aby rozkochać w nim pasję do ruchu w jakiejkolwiek postaci.

ROZWÓJ

Odpowiednio ułożony harmonogram zapewni wszystko to co dziecko potrzebuje aby w pełni rozwinąć swój potencjał. Zadbamy o sferę fizyczną, psychiczną i emocjonalną

PROFESJONALIZM

Od 8 lat organizujemy już dla Was z sukcesem półkolonie, w których wzięło udział ponad 1200 dzieci. Półkolonie są zgłaszane do kuratorium oświaty.

Wakacyjne atrakcje na Ochocie dla każdego

Skorzystaj z wyjątkowych letnich półkolonii w Warszawie, podczas których Twoje dziecko nauczy się robotyki, gry w szachy oraz weźmie udział w intensywnym kursie pływania. Dodatkowo w każdym turnusie przygotowaliśmy wyjątkowe, tematyczne zajęcia! Półkolonie z Hasten pozwolą Twojemu dziecku aktywnie spędzić tegoroczne wakacje oraz nauczyć się nowych rzeczy!

Poznaj 10 powodów, dla których warto wybrać nasze letnie półkolonie na warszawskiej Ochocie podczas tegorocznych wakacji:

a wszystko to w sportowej atmosferze Academy of Hasten!

1199 zł

cena

rabaty

5% rabatu dla Hastenowiczów, 20 zł rabatu dla rodzeństwa, 50 zł rabatu na zapis na kolejny turnus

wakacyjna czapka typu bucket w edycji limitowanej

powitalny prezent dla każdego uczestnika

6-15 lat, możliwość udziału także od 5 r.ż.

wiek uczestników

16 dzieci; 1 wychowawca na 8 dzieci

liczebność grupy półkolonii

według wieku

podział dzieci w grupach

okolice OSiR Ochota

miejsce zbiórki i odbioru dzieci

autokar / komunikacja miejska

transport

zupa + II danie (możliwość dopasowania posiłku pod wytyczne)

wyżywienie

Masz pytania lub wątpliwości? Zapraszam do kontaktu

Ola Nowacka

Trenerka i koordynatorka obozów i półkolonii

Współpraca z najlepszymi

Edukubacja

Placówka prowadząca unikalne zajęcia dla dzieci, łączące naukę szachów, programowania: Lego robotyki oraz kreatywne budowanie z klocków Lego. Autorski program ze starannie przygotowanymi scenariuszami gwarantuje świetną zabawę z odpowiednią dawką nowej wiedzy.

Kids Coder Lab

Szkoła programowania i robotyki dla dzieci i młodzieży. Stosowany program nauczania jest oparty na międzynarodowych, licencjonowanych treściach opracowanych przez doświadczonych pedagogów i programistów.

Warszawska Szkoła Boksu

Warszawska Szkoła Boksu wychowała wielu utytułowanych pięściarzy! Swoją działalnosć rozpoczęła w 2012, ale odwołuje się do tradycji przedwojennej Szkoły Boksu, która działała w latach 1937-1939 jako sekcja RKS Marymont. Działa zgodnie z ideami Papy Stamma.

Konrad Zamaro

Fotograf specjalizujący się w fotografii sportowej i reportażowej. Fotografuje otoczający nas świat nie tylko z ziemi, ale również z powietrza, jako operator drona. Związany zawodowo z biegami przeszkodowymi Runmageddon.

Zapisy prowadzone są na platformie Lupposystem. Płatności obsługuje system Paynow mBanku obsługujący m.in. płatność Blikiem.

Paynow logo
Blik - logo

Plan dnia i harmonogram półkolonii na Ochocie

Standardowy plan dnia (poniedziałek, wtorek, czwartek)

08:30-8:45 – zbiórka
8:45-10:45 – zajęcia ruchowe na sali gimnastycznej lub aktywność na świeżym powietrzu
10:45-11:15 – drugie śniadanie
11:15-13:00 – zajęcia z partnerem*
13:00-13:45 – obiad
13:45-14:45 – zajęcia artystyczne (zrób to sam!)
15:15-16:00 – nauka i doskonalenie pływania
16:15-16:30 – odbiór dzieci

Plan tygodniowy:

Poniedziałek, wtorek, czwartek – zajęcia zgodnie z programem półkolonii
Środa – całodniowa wycieczka zgodnie z harmonogramem turnusów
Piątek – gra terenowa połączona z podsumowaniem półkolonii wraz z nagrodami

* zajęcia z partnerem zgodnie z harmonogramem turnusów

Program półkolonii może ulec zmianie.

Wszystkie informacje organizacyjne zostaną przesłane do uczestników mailowo na 3-4 dni przed rozpoczęciem danego turnusu.

Półkolonie z wycieczkami w niezwykłe miejsca

W każdym turnusie organizujemy jedną, całodniową wycieczkę do wybranego miejsca

Suntago

turnusy:
I: 26-30.06.2023
V: 24-28.07.2023

Tu każdy poczuje klimat tropików! Suntago to największy zadaszony park wodny w Europie. Bez względu na pogodę za oknem, tu zawsze jest jasno i gorąco! Wśród setek tropikalnych roślin, do dyspozycji jest kilka basenów o łącznej powierzchni 2000m2 oraz 32 tematyczne zjeżdżalnie, z których mogą korzystać osoby w każdym wieku. Dla najmłodszych uczestników przygotowano brodzik oraz wodne place zabaw!

Warszawskie Muzeum Komputerów i Gier + kino Luna

turnus II:
3-7.07.2023

Podczas tej wycieczki zaplnowaliśmy dwie atrakcje. Najpierw dzieci odwiedzą salę Warszawskie Muzeum Komputerów i Gier, gdzie będą mogły nie tylko dowiedzieć się o początkach elektronicznej rozrywki, ale także zagrać w gry z lat 90-tych na ówczesnych komputerach i konsolach. W drugiej części dnia dzieci obejrzą film dla dzieci w wieku od 6 lat w kinie Luna.

Majaland

turnusy:
III: 10-14.07.2023
VII: 7-11.08.2023

Park rozrywki Majaland w podwarszawskiej miejscowości Góraszka to aż 26 atrakcji na powierzchni 8 tys m2 oraz na 1,5 ha otwartej przestrzeni. Dzieci mogą wybierać wśród takich atrakcji jak karuzele, miasteczko samochodowe, rollercoaster Wikingów, place zabaw i wiele innych.

Kino + Hangar 646

turnus IV:
17-21.07.2023

Podczas tej wycieczki czekają 2 atrakcje. Pierwszą jest kinowy seans na bajkę dla dzieci w wieku od 6 lat. Następnie dzieci odwiedzą park trampolin Hangar 646 – miejsce, gdzie będą mogły bawić się pod opieką profesjonalnych animatorów i doświadczonych prowadzących zajęcia, którzy zadbają o bezpieczną zabawę.

Julinek

turnus VI:
31.07-4.08.2023

Na terenie dawnej Bazy Cyrkowej funkcjonuje Julinek Park, który oferuje – zaledwie 30 km od Warszawy, w otulinie Kampinoskiego Parku Narodowego – połączenie wypoczynku w naturze z beztroską zabawą dla dzieci i młodzieży. Na obszarze prawie 30 ha zlokalizowano szereg atrakcji dla dużych i małych poszukiwaczy przygód. Do dyspozycji Goście mają największy na Mazowszu park linowy, krainę dmuchańców, pole do mini golfa, ściankę wspinaczkową czy ekologiczny plac zabaw!

Czego nauczy się Twoje dziecko na naszych letnich półkoloniach 2023?

Pływanie

Intensywny 4-dniowy kurs pływania pozwoli początkującym dzieciom oswoić się z wodą i nabyć podstawowe umiejętności pływackie, a bardziej zaawansowani będą szlifować techniki pływania pod okiem doświadczonej kadry. Zajęcia są dopasowane do umiejętności dzieci.

Zajęcia sportowe

Stawiamy na umiejętności motoryczne, aby dzieci rozwijały się ruchowo jak najlepiej. Bazujemy aktywności na grach i zabawach, do których przemycamy nutkę rywalizacji i ćwiczenia crossfitowe, jogowe oraz elementy innych dyscyplin sportowych.

Gra w szachy

Umiejętność gry to nie tylko przyjemność i zabawa ale pobudzanie oraz rozwój intelektu ucznia. Dodatkowo uczą: przewidywania, koncentracji, odpowiedzialności, cierpliwości oraz są świetnym wstępem do świata nauk ścisłych. Przede wszystkim dziecko musi przestrzegać określonych zasad, przy jednoczesnym rozwiązywaniu problemów, które czyhają na szachownicy. Szachy sprawiają, że dzieci po zajęciach są wyciszone i zmotywowane do działania.

Warsztaty fotograficzne

Podczas zajęć dzieci dowiedzą się na czym polega praca fotografa, poznają jego narzędzia pracy oraz różne ciekawe techniki wykonywania zdjęć.
Warsztaty mają na celu pokazać dzieciom, że fotografowania to nie tylko świetna zabawa, ale też zajęcie rozwijające wyobraźnię i kreatywne myślenie.
Zajęcia nastawione na pracę w grupach z minimum teorii i maximum praktyki.

Treningi boksu i samoobrony

Boks to sport klasyczny. Każdy, kto szuka prawdziwych wyzwań, chce rozwijać harmonijnie ciało i umysł, wiedząc, że tylko ciężką pracą i wewnętrzną dyscypliną osiągnie coś w życiu – znajdzie na tych zajęciach prawdziwą przystań. Treningi prowadzone są zgodnie z ideami Papy Stamma.

Programowanie i robotyka

Zajęcia z nauki programowania skupione będą wokół zimowych aktywności i zostaną podzielone na dwa moduły – warsztaty z robotyki i programowanie w Minecrafcie. Warsztaty z robotyki to NOWOŚĆ w ofercie półkolonii. Będziemy pracować z zestawami LEGO® Education SPIKE™. Wśród zimowych maszyn znajdą się: arktyczny pojazd, robot do gry w hokeja, narciarska kolejka linowa i stoisko z zimowymi przekąskami, które wprawimy w ruch używając elektronicznych części.
Podczas zajęć z programowania w Minecrafcie  uczestników czekają zupełnie nowe zadania. Stworzymy kreatywne światy i wykorzystamy bloczki programistyczne do budowy igloo, śnieżnej chaty, megabałwanów i zimowego królestwa.

LEGO Construction dla dzieci

Podczas nauki robotyki, dzieci starają się stworzyć określoną przez instruktora budowlę według własnego pomysłu. W trakcie zajęć budowania każdy opowiada o swoim projekcie. W dalszej części wprowadzamy pracę zespołową tak aby zintegrować uczniów. Staramy się unikać odwzorowywania budowli z komputera. Kopiowanie dla dzieci w tym wieku jest szkodliwe dla nauki i rozwoju dziecka w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Ważne jest pobudzenie intelektu i kreatywności, tak aby każdy mógł swój pomysł przekuć w rzeczywistość.

Poznaj opinie rodziców

Organizujemy półkolonie i obozy już od wielu lat. Na naszych profilach w Google Maps znajdziesz opinie naszych zadowolonych klientów!

Tak spędzaliśmy czas na poprzednich półkoloniach

Informacje dodatkowe

Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania turnusu, jeżeli nie zbierze się grupa licząca minimum 10 osób.

Podczas danego turnusu, na zajęciach pływania każde dziecko będzie indywidualnie przypisane do danej grupy o określonym poziomie pływania.

Możliwa jest rezygnacja z półkolonii do 7 dni przed rozpoczęciem turnusu. W przypadku choroby poświadczonej zwolnieniem lekarskim niewykorzystana kwota jest zwracana w postaci vouchera do wykorzystania na zajęcia nauki pływania.

Półkolonia jest organizowana zgodnie z wytycznymi MEN i zgłaszana do Kuratorium. O numerze zgłoszenia jesteście Państwo informowani w mailu poprzedzającym start półkolonii.

Gwarantowane przez Organizatora ubezpieczenie NNW 20 tys jest zabezpieczeniem na wypadek trwałego uszczerbku na zdrowiu. Zachęcamy do wykupienia indywidualnego ubezpieczenia na życie. Warunki wykupionego przez Organizatora ubezpieczenia otrzymają Państwo na maila po dokonaniu zapisu wraz z umową.