>>> Ostatnie miejsca na letnie półkolonie i obozy! <<<

Academy of Hasten - Półkolonie dla dzieci i młodzieży Warszawa - 07

5 ćwiczeń na poranną rozgrzewkę od trenera Mateusza

Zapraszamy do poznania dynamicznej rozgrzewki od Trenera Mateusza Szymańskiego! Mateusz przygotował 5 ćwiczeń, które pomogą w rozruszaniu się zaraz po przebudzeniu. Ćwiczenia są przeznaczone zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Zapraszamy do wspólnej zabawy.

Plan ćwiczeń:

1. Bieg w miejscu – 60 sekund wraz z krążeniem ramion

Bieg w miejscu pobudza nasz układ kwionośny do pracy, jest to świetne ćwiczenie na przygotowanie ciała do wzmożonego wysiłku. Krążenie rąk dodatkowo rozciągnie barki i zagrzeje mięśnie po kilku godzinach snu.

2. Pajacyki – 30 powtórzeń

To ćwiczenie, które pozwoli nam odrobinę podnieść tętno i dostarczyć tlen do organizmu. Dodatkowo pajacyki angażują różne grupy mięśni, dlatego na jeden pajacyk przypada conjamniej kilka czynności:  wybicie się od podłoża, uniesienie rąk, czy rozkrok.

3. Przeskoki – 30 sekund

Zaczniemy od prawej nogi z przodu i lewej ręce w górze. Ćwiczenie siłowe nastawione na pracę nóg. Wzmocni ich wytrzymałość! Świetne ćwiczenie zwłaszcza dla tych, którzy spędzają długie godziny przy biurku lub w pozycji siedzącej.

4. Wykroki – 12 powtórzeń

Kolejne ćwiczenie wzmacniające dolne partie ciała. Wspomana trzymanie równowagi, pozwala również na pracę brzucha, który napina się przy wykonaniu wykroku.

5. SKIP A – 30 sekund x2, 60 sekund przerwy

Pamiętaj, aby wysoko unieść kolana, podczas wykonywania ćwiczenia dążymy do tego, aby uzyskać kąt zbliżony do prostego między tułowiem a udem.

Jeśli dotarliście do końca i wykonaliście wszystkie ćwiczenia, pokażcie to w swoich relacjach na Instagramie oznaczając @academyofhasten!

A w marcu – do odwołania – prowadzimy darmowe treningi live na facebooku o 8:00 i 19:00, aby wzmocnić naszą kondycję przed powrotem na pływalnię. Możesz do nas dołączyć zawsze, a to wydarzenie na facebooku przypomni Wam treningu.

Shopping Basket